2020/05/27
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
​برباد رفتن 2.2 میلیارد دلار در هفته
فقط در گروه خودرسازی فولكس واگن

​برباد رفتن 2.2 میلیارد دلار در هفته

اگر ویروس كرونا مهار نشود، اخراج های جبران ناپذیری در انتظار كاركنان گروه خودروسازی فولكس واگن است.

کارآمدنیوز- هربرت دییس، مدیر عامل فولكس در مصاحبه با كانال تلویزیونی زد دی اف آلمان گفت كه اگر انتشار جهانی ویروس كرونا مهار نشود، اخراج های وسیعی در راه است چون همین حالا این خودروساز هفته ای 2.2 میلیارد دلار زیان متحمل می شود.

به گزارش سایپا نیوز ، در برنامه تاك شوی ماركوس لانز، دییس گفت كه كارگران و كاركنان گروه خودروسازی فولكس واگن در سراسر دنیا 671 هزار هستند در حالی كه فروش این گروه خودروسازی در خارج از كشور چین به صفر رسیده و اكنون این گروه به دنبال راهكاری است كه تولید را از سر بگیرد، مخصوصاً در مكان هایی كه جان كاركنانش به خطر نیفتد.

مدیر عامل فولكس در این مصاحبه گفت: «ما باید در مورد تولید فكری دوباره بكنیم. انضباطی كه ما در كارخانه چین داشتیم، هنوز در كارخانه های آلمان محقق نشده است.» و در ادامه گفت: «فقط اگر مثل چین، كره و بقیه كشورهای آسیایی بتوانیم این مشكل را مهار كنیم، شانس عبور از این بحران بدون اخراج كارگر یا كاركنان را خواهیم داشت. چنین راهكاری نیاز به یك مداخله سریع و برنده دارد.»

تقاضای خودرو در چین روند افزایشی پیدا كرده اما تولید هنوز به نصف ظرفیت پیش از شیوع نرسیده است.

یكی از راهكارهایی كه فولكس به دنبال آن است، از سر گرفتن تولید با حفظ فاصله ایمن كارگران در خط تولید است، افزایش سطح بهداشت و به كارگیری مواد ضدعفونی كننده است.

دییس می گوید: «ما در خارج از چین نه فروش داریم و نه گردش مالی، در حالی كه هزینه ها و گردش مالی هفتگی این گروه خودروسازی از 2 میلیارد یورو بیشتر است.

گروه خودروسازی فولكس كه صاحب برندهای آئودی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، صعات و اشكودا است، سال 2019 بیش از 10.96 میلیون دستگاه خودرو فروخت. این خودروساز، صاحب برند موتورسیكلت دوكاتی و وسایل نقلیه سنگین مان و اسكانیا هم هست.

به گزارش فایننشال تایمز، فرانك ویتر، معاون مالی گروه خودروسازی فولكس واگن از بانك مركزی اتحادیه اروپا خواست، خرید بدهی های كوتاه مدت را شتاب ببخشد تا خودروسازان از این بحران عبور كنند. از نظر وی، بانك مركزی باید این سیگنال واضح را بفرستد تا از پیامدهای وخیم كاسته شود. بعد از آن كه آمریكا 2.2 هزار میلیارد دلار برای مهار و جبران خسارت های این ویروس اختصاص داد، اتحادیه اروپا هم 750 میلیارد یورو را برنامه ریزی كرده است.

ویتر در این مصاحبه گفته است كه فشار شدیدی در خصوص جریان ورودی پول ایجاد شده است، با این كه این گروه خودروسازی منابع تأمین مالی متنوعی دارد اما در چنین بحران هایی تبدیل به نقدینگی هم با دشواری بیشتری رو به رو است.

این گروه خودروسازی ظرفیت انتشار 15 میلیارد اوراق تجاری یا commercial paper دارد ضمن این كه در بین بانك ها هم تا 20 میلیارد یورو اعتبار برای زمانی دارد كه بازار سرمایه به طور كامل تعطیل شود. با این حال هنوز وضعیت این شركت آن قدر رو به وخامت نیست كه به كمك های دولت برای عبور از این بحران نیاز پیدا كند.

در ماه مارس فروش خودروی سواری فولكس در در دنیا 40 درصد كاهش یافت. شاید این گروه خودروسازی مجبور باشد یك مجمع فوق العاده برای بازنگری در امور سال مالی 2020 در 7 ماه مه برگزار نماید.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.